Sociální síť podle Google

Přinášíme vám podrobnosti o novince, která hýbe internetem a možná ho brzy změní.

ProfilJste na Facebooku? Pravděpodobně ano, vždyť už ho u nás používají tři miliony lidí. Asi jste slyšeli i o Twitteru. Sociální sítě jsou prostě fenoménem současnosti. Je jich samozřejmě mnohem více: česká Lidé.cz, profesní LinkedIn nebo třeba čínská QQ. Na mapu sociálních sítí nyní vstupuje hráč na internetu nejsilnější – Google – s projektem Google+.

Google+ zatím běží ve zkušební verzi a je určen pouze pro zvané. Protože ve Webstory sledujeme nejnovější dění na internetu, zkoušíme i tuto novinku.

„Facebook dosáhl 5.5 milionů uživatelů za 22 měsíců. Google za 2 týdny.“*

Jak to na nové síti vypadá?

Google+ feed

Na první pohled je zřejmé, že vývojáři Googlu se inspirovali Facebookem. Nechybí profil uživatele, stream s příspěvky, vyhledávání atd. Do statusů můžete vkládat odkazy, fotografie či videa, komentovat je a dále sdílet.

Je tu ale jeden zásadní rozdíl. Můžete určit, komu se příspěvky budou zobrazovat a naopak čí statusy chcete vidět. Slouží k tomu takzvané kruhy. Do nich si přiřazujete kontakty, a vytváříte tak skupiny lidí stejně jako v reálném životě. Některé informace se nemusejí dozvědět známí z práce, rodinu zase nechcete obtěžovat fotkami z poslední párty… A když někoho „sledujete“, nemusí to být vzájemné. Je zde vidět důraz na nastavení soukromí, tolik kritizované u Facebooku.

KruhyZatím Google+ nenabízí stránky a skupiny tak, jak je známe z Facebooku, takže na přímou přítomnost značek si musíme počkat. Než si budete moci Google+ sami vyzkoušet, upozorníme ještě na zajímavou vychytávku: možnost hromadného videochatu.

Chcete vyzkoušet Google+ a nemáte pozvánku? Napište nám!
Rádi vám pozvánku pošleme. **

Google se mění

Google+ není jediná novinka. Zaznamenali jste například nový vzhled vyhledávání? Nejviditelnější změnou je asi černá lišta v záhlaví. Ta je jakýmsi rozcestníkem všech aplikací Googlu i domovem vašeho profilu.

Je tu ještě další nenápadná věc, která asi brzo zaplaví weby – „plusjednička“. Stejně jako jsme zvyklí na facebookovské tlačítko „Like“, přišel Google s vlastní možností označovat, co se vám na internetu líbí.

A na závěr zajímavý odkaz: tipy a triky pro Google+ v pdf.

Co myslíte, dáte Google+ +1?

* Zdroj http://www.pooh.cz

** Pozvánek je omezené množství.

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru do vaší emailové schránky a získejte informační náskok.

↑ nahoru