• Úvod
  • Blog
  • Město Plzeň má nový web podle našeho návrhu

Město Plzeň má nový web podle našeho návrhu

Přečtěte si o tom, jak vznikal.

Začátkem května byl po více jak tři čtvrtě roce usilovné práce spuštěný nový oficiální web města Plzně. Na jeho podobě a fungování máme také svůj podíl. Web vznikal na základě námi navrženého konceptu.

V první fázi jsme analyzovali, co návštěvníci na webu dělají a co je nejvíce zajímá. Dále jsme nadefinovali cílové skupiny a sadu cílů, které chtějí na webu plnit. Na základě cílů jsme připravili scénáře, popisující průchod návštěvníka webem při plnění zvoleného cíle. Díky tomu bylo možné efektivně navrhnout informační architekturu webu a jednotlivé obsahové bloky.

Vzhledem k velké rozdílnosti dvou primárních cílových skupin (občan městaturista), jsme se nakonec rozhodli připravit weby dva. Díky tomu bylo možné lépe prezentovat důležité informace pro danou cílovou skupinu.

Námi vytvořený koncept webu byl použit jako podklad pro výběrové řízení na grafickou podobu webu a pro přípravu obsahu nově vznikajících stránek. Výběrové řízení vyhrála společnost Beneš & Michl, jejichž designeři připravili pro web moderní a elegantní design, včetně mobilní verze.

V další fázi projektu jsme dohlíželi na jeho realizaci, aby se neodklonil od navrženého konceptu.

Výsledkem společného úsilí všech zúčastněných jsou dva krásné a funkční weby: pro občany městapro turisty. Díky nim se může město Plzeň kvalitně a důstojně prezentovat na internetu.

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru do vaší emailové schránky a získejte informační náskok.

↑ nahoru