Mobilní a responzivní webdesign pro vývojáře 17. a 24. října 2013 - poslední 1 volné místo, Plzeň

V roce 2011 se na světě poprvé prodalo více smartphonů než počítačů. Tím ale mobilní revoluce teprve začala. Tisíce lidí si malé revolucionáře denně vytahují z kapsy aby jim pomohli najít jízdní řád, program kina nebo jen zabít čas s Angry Birds.

A co čert nechtěl — lidé skrze ty malé průzory navštěvují naše weby. Důsledek? My webaři se dnes už neptáme Proč myslet na mobilní uživatele. Zajímá nás především Jak.

Kurz vás během dne provede změnami, které s nástupem smartphonů a tabletů musíte aplikovat na uvažování o tvorbě webů. Nejdůležitější technické nástroje a vědomosti si vyzkoušíte v praxi.

Lektor ve vývojářské praxi pomáhal vytvářet několik mobilních projektů (mobilní Scuk.cz, responzivní homepage České televize, Snowkidz). Výklad bude doplňován zkušenostmi z praxe.

Poslední 1 volné místo 24. 10. 2013

Termín: 17. 10. 2013,
24. 10. 2013
Počet účastníků: 5 - 12
Místo konání: Plzeň Rozsah: 10:00 - 18:00
Cena:
3.900 Kč bez DPH
Objednat

Pro koho je kurz určen

Pro webové kódery a vývojáře, kteří už mají nějaké zkušenosti za sebou, ale svět mobilního a responzivního webdesignu je pro ně nový. Nebo pro manažery a grafiky, kteří chtějí mít přehled.

Požadavky na účastníky

Stačí vám základní znalost HTML a CSS a klidně jen malá praxe s vývojem webů. Vlastní notebook s vývojářským prostředím nebo nebo alespoň mobilní zařízení připojitelné k wifi je velké plus. Obejdete se bez nich, ale nic si pořádně nevyzkoušíte. Veškerý materiál dostanete e-mailem po skončení školení.

Obsah školení

 1. Mobilní ekosystém

  Aktuální statistiky, typy zařízení, charakteristika nejpoužívanějších zařízení a prohlížečů, technické novinky jako displeje typu Retina nebo dotyková gesta. Jak se s nimi my webaři vypořádáme? Kde statistiky hledat a jak měřit návštěvy z mobilů na svých webech?

 2. Appku, extra mobilní nebo responzivní web?

  Odvěký brouk v hlavě mobilního vývojáře. Ukážeme si silné a slabé stránky všech možností. A pár příkladů, dobrých i špatných.

 3. Mobile First

  V čem je tahle filozofie zajímavá a jak vám může pomoci?

 4. Technické základy mobilního webdesignu

  Není to jen <meta name=”viewport”> v HTML a media queries v CSS. Mrkneme se krátce i na jQueryMobile.

 5. Responzivní webdesign

  Flexibilní mřížka, media queries. Jak je to s obrázky a dalšími médii? Vyzkoušíme v praxi.

 6. RESS a serverová detekce

  Klasický responzivní webdesign nemusí stačit. Dříve či později narazíme na nutnost detekovat zařízení nebo alespoň jeho typ na serveru. Proč a jak na to?

 7. Rychlost načítání

  Proč je na mobilech tak zásadní a jak vlastně zrychlit?

 8. Nástroje

  Respond.js, Mobile Boilerplate, Retina.js a další užitečnosti.

 9. Testování, debugování

  Jaké zařízení si pořídit nebo alespoň jak si nastavit simulátory a emulátory. Zkusíme si vzdálené debugování.

Objednávka: Mobilní a responzivní webdesign pro vývojářeÚdaje označené * jsou povinné.

Odesláním formuláře se závazně přihlašujete na kurz. V případě odhlášení v průběhu 14 a více dní (den rozumějte 24 hodin) před konáním akce získáte zpět 100 % ceny. Při odhlášení 3 – 14 dní před konáním akce Vám bude fakturován storno poplatek 25 % z ceny. Při odhlášení z kurzu v den konání nebo jeden den před konáním akce Vám bude fakturován storno poplatek 50 % z ceny. Při neúčasti bez odhlášení není možné platbu vrátit (v případě, že platba neproběhne, bude Vám i přesto fakturována). Neproběhne-li platba za akci z Vaší strany před jeho konáním, bude Vám vždy daný storno poplatek fakturován. Zastoupení (převedení poplatku na náhradníka) je možné. Odhlášení z akce musí být provedeno písemně (e-mailem) nebo telefonicky a písemně (e-mailem) potvrzeno ze strany pořadatele.

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru do vaší emailové schránky a získejte informační náskok.

↑ nahoru