Dnešní webový front-end podzim 2013, Plzeň

Svět webové font-end vývojařiny se díky novým technologiím a pracovním postupům během posledních několika let proměnil.

S pomocí nových vlastností CSS3 a HTML5, pracovními postupy jako progressive enhancement, nástroji jako CSS preprocesory ušetříte čas, který pak můžete vrátit uživatelům svých webů. Ti od vás dostanou rychlejší načítání, lepší viditelnost webu ve vyhledávačích nebo snadnější prohlížení na mobilních zařízeních.

Školení citlivě mixuje novinky a osvědčené postupy webového front-endu. Aktuality lektor pravidelně doplňuje a výklad prokládá vlastními zkušenostmi z praxe. Většinu probíraných témat uvidíte nakódované naživo a ty nejdůležitější si během kurzu sami vyzkoušíte.

Termín: podzim 2013 Počet účastníků: 5 - 12
Místo konání: Plzeň Rozsah: 10:00 - 18:00
Cena:
3.900 Kč bez DPH
Objednat

Pro koho je kurz určen

Pro webové kódery a vývojáře, kteří už mají nějaké zkušenosti za sebou, ale nestíhají sledovat překotné dění na front-endu od chvíle, kdy i jejich klienti přestali používat MSIE. Nebo pro jejich manažery a grafiky, kteří chtějí mít přehled. Tenhle kurz je „front-end update”.

Požadavky na účastníky

Stačí vám základní znalost HTML a CSS a klidně jen malá praxe s vývojem webů. Vlastní notebook s vývojářským prostředím nebo nebo alespoň mobilní zařízení připojitelné k wifi je velké plus. Obejdete se bez nich, ale nic si pořádně nevyzkoušíte. Veškerý materiál dostanete e-mailem po skončení školení.

Obsah školení

 1. Prostředí a statistiky

  Změny vyvolávají nová zařízení pro přístup k webu a umožňují prohlížeče v nich. Podíváme se tedy na aktuální statistiky a blíže na technologie co naší práci ovlivňují jako jsou například displeje typu Retina.

 2. Zpět k základům: dobré HTML

  Proč je dobré HTML a přístupnost vyznačkovaná pomocí WAI ARIA důležitá i mimo asistivní technologie? A jak dobré základy postavit?

 3. Sémantický web konečně dorazil

  Vy se dozvíte, jak s pomocí Schema.org a Facebook Open Graph udělat radost svým klientům.

 4. Rychlost načítání

  Eric Schmidt, CEO Google, říká: „Nikdy nepodceňte význam rychlosti.” Eric bohužel nedorazí, ale Martin se vám pokusí vysvětlit, proč je rychlost tak zásadní a jak zařídit, aby se vaše weby načítaly rychleji.

 5. Mobilní web a responzivní webdesign

  Všichni mluví o mobilním webu. A my? Budeme mluvit o mobilním webu. Alespoň krátce probereme specifika mobilních zařízení i jejich uživatelů a podíváme se jak vytvořit responzivní web.

 6. Pracovní postupy

  Co je a jak vám pomůže progressive enhancement? Proč nemusí web vypadat v každém prohlížeči stejně?

 7. Fallback, prefix a polyfill

  Co se za těmi pojmy skrývá? Divné nemoci nebo webařovi pomocníci?

 8. HTML5

  Proč a jak? Praktické základy — formuláře, < audio>, <video> a taky proč nepoužívat nové strukturální elementy.

 9. CSS3

  Nové CSS vlastnosti, to nejsou jen kulaté rohy a stíny. Představíme si na tucet nejdůležitějších nových vlastností včetně animací, přechodů a zásadních media queries.

 10. LESS a další preprocesory

  Nové technologie a požadavky na kódery nám ten původně jednoduchý CSS kód trochu komplikují. Představíme si asi nejznámější „zjednodušovač” — preprocesor LESS.

 11. Twitter Bootstrap a další UI frameworky

  K čemu jsou tyhle jQuery pro uživatelské rozhraní a na jakých projektech vám mohou ušetřit hrozně moc práce?

 12. Modulární CSS: SMACSS

  Na konci kurzu už budeme mít dostatek znalostí, abychom se podívali na zajímavé způsoby organizace CSS kódu, které užijete i na menších projektech.

Objednávka: Dnešní webový front-endÚdaje označené * jsou povinné.

Odesláním formuláře se závazně přihlašujete na kurz. V případě odhlášení v průběhu 14 a více dní (den rozumějte 24 hodin) před konáním akce získáte zpět 100 % ceny. Při odhlášení 3 – 14 dní před konáním akce Vám bude fakturován storno poplatek 25 % z ceny. Při odhlášení z kurzu v den konání nebo jeden den před konáním akce Vám bude fakturován storno poplatek 50 % z ceny. Při neúčasti bez odhlášení není možné platbu vrátit (v případě, že platba neproběhne, bude Vám i přesto fakturována). Neproběhne-li platba za akci z Vaší strany před jeho konáním, bude Vám vždy daný storno poplatek fakturován. Zastoupení (převedení poplatku na náhradníka) je možné. Odhlášení z akce musí být provedeno písemně (e-mailem) nebo telefonicky a písemně (e-mailem) potvrzeno ze strany pořadatele.

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru do vaší emailové schránky a získejte informační náskok.

↑ nahoru